Czułość i swoistość badania prenatalnego VERACITY

Test prenatalny najnowszej generacji

Jaka jest dokładność badania prenatalnego VERACITY?


Czułość 100%


dla
mikrodelecji

Czułość 100%


dla
trisomii

Swoistość 100%


dla
trisomii

PPV 100%


dla mikrodelecji. Współczynnik potwierdzony badaniami walidacyjnymi

Zarówno czułość jak i swoistość badania prenatalnego VERACITY jest znacznie wyższa niż ta badań starszych generacji, a to dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii TACS. Czułość nieinwazyjnych badań prenatalnych (NIPT) jest tym mniejsza, im mniejszy rozmiar uszkodzeń materiału genetycznego, przez co większość NIPT jest dość skuteczna w wykrywaniu zmian o dużych rozmiarach, jak np. trisomie chromosomów.

Występują natomiast znaczne różnice w skuteczności testów, które mają na celu wykrycie niewielkich zmian takich jak mikrodelecje. Testy konkurencyjne do VERACITY mogą wykrywać bardzo duże rozmiarowo zmiany (od 7 milionów nukleotydów w górę), jednocześnie nie będąc w stanie rozpoznać tych mniejszych.

Badanie prenatalne VERACITY umożliwia wykrycie bardzo niewielkich uszkodzeń łańcucha DNA (od 2,5 miliona nukleotydów). Skuteczność tego badania potwierdza fakt, że w testach określających jego skuteczność badanie prenatalne VERACITY uzyskało wynik 100% PPV (pozytywnej wartości predykcyjnej) dla mikrodelecji. Oznacza to, że we wszystkich przypadkach wysokiego ryzyka określonego za pomocą badania VERACITY potwierdzono występowanie tych uszkodzeń DNA, co stanowi o bezprecedensowej skuteczności tego testu wśród wszystkich nieinwazyjnych badań prenatalnych.

Ta niezwykle wysoka dokładność badania prenatalnego VERACITY oznacza również, że jest to jedyne badanie na rynku (razem z powiązanym badaniem, VERAgene), które jest w stanie określić ryzyko występowania mikrodelecji nie tylko dla ciąży pojedynczej, ale również dla ciąż bliźniaczych dwujajowych.

Dlaczego VERACITY?

Zobacz, dlaczego warto wykonać nieinwazyjne badanie prenatalne VERACITY – jedyne badanie wykrywające choroby monogenowe.

Dowiedz się więcej
VERACITY a inne testy

Poznaj różnice między badaniem prenatalnym VERACITY a testami starszych generacji. Zobacz, dlaczego warto wybrać najlepszy produkt na rynku

Zamów badanie prenatalne VERACITY przez internet

 


Wybierz punkt pobrań, w którym chcesz wykonać badanie i zapłać.
Przy zakupie skorzystaj z rabatu 20% na badania podstawowe używając kodu rabatowego
VERA20

Poznaj badanie prenatalne VERAgene

 


Badanie prenatalne najnowszej generacji, które do możliwości VERACITY dodaje również analizę DNA ojca biologicznego. Dzięki temu możliwe jest dodatkowe wykrycie u płodu, już od 10. tygodnia ciąży 100 chorób monogenowych.